Ekrem Özcan - Kemal Karayormuk (sezon öncesi)Türkiye’nin tüm otobüs kaptan şoförlerine özel derneği,

“Kaptanlar Derneği” adıyla kuruldu. Derneğin kurucuları; hayata geçirdiği projeleriyle sektörümüzün çok yakından tanıdığı Ekrem Özcan ve Yrd.Doç.Dr. Kemal Karayormuk.

Sektörde hayata geçirdiği Kaptanlar Kulübü, TOGİ (Türkiye Otobüsçüleri Geliştirme ve İyileştirme), otobüs kaptanlığı bölüm kuruluşu, Türkiye Otobüs İşletmeciliği kitabının yazılması gibi projelerle sektörün yakından tanıdığı Ekrem Özcan ve Otobüs Kaptanlığı Bölüm Başkanı, TOBB Karayolu Yolcu Taşımacılığı Sektör Meclisi Akademik Danışmanı Yrd.Doç.Dr. Kemal Karayormuk, tüm otobüs kaptanlarına özel derneği hayata geçirdi. Dernek, 20 Mayıs 2015 tarihinde “Kaptanlar Kulübü Derneği” adıyla kuruldu. Derneğin Genel Başkanlığını, otobüs kaptanlığı bölümünün de başkanı olan Kemal Karayormuk üstlenirken, Genel Koordinatörlüğü’nü Ekrem Özcan yürütecek.

Kaptanlar Kulübü Derneği’nin ana hedefinin “DGS” olduğunu açıklayan Özcan ve Karayormuk, “DGS, özetle Değer-Gelişim ve Sosyal Hayat’ı ifade ediyor. Derneğin amacı, hayatları yollarda geçen kaptanlarımıza hak ettikleri DEĞERin verilmesini sağlamak, kişisel GELİŞİMlerine katkıda bulunmak, SOSYAL hayatlarını zenginleştirmek” dedi. Derneğin faaliyetleriyle ilgili olarak da; “ülkemizin tüm kaptanlarıyla günümüz teknolojik imkanları da kullanarak her an iletişimde olacağız. Ayın kaptanı, yılın kaptanı seçimleri yaparak, kaptanlarımızı hem gündeme taşıyacağız hem de hakettikleri değeri vermeye çalışacağız. Eğitim bilincinin artırılmasına yönelik firmalarımızla, belediyelerimizle temasta olacağız. Sosyal hayatlarını zenginleştirmeye yönelik de çeşitli etkinlikler gerçekleştireceğiz. Bu çalışmaların ilk ve en önemli adımı olan derneği hayata geçirmiş olduk.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir